Sylomer SR 28 (R) (tl. 12 mm) antivibrační izolace (cena/m2 s DPH)

Sylomer SR 28 (R) (tl. 12 mm) antivibrační izolace (cena/m2 s DPH)

ID zboží: 411

Balení: m2

Odstín: modrá

Spotřeba:

Termíny dodání:
- celé role cca do 1 týdne
- nařezané pásky nebo čtverce do 3-4 týdnů
- nařezané kusy s kruhovými nebo jinými otvory 4-6 týdnů
Řezání za příplatek: 600,-Kč/m2 (bez DPH)
role 1,5 x 5,0 m = 7,5 m2
zatížení do 2,8 t/m2

Popis:

Technicky-list-sylomer-sr28-cs

 

Trvale pružné pásy vyrobené na bázi polyatherurethanu (PUR) vhodné pro snížení vibrací a otřesů. Výrobce Getzner Werkstoffe GmbH, Rakousko. Používají se jako trvale pružné podložky pod hlučné stroje, základy strojů ale i do základů
budov. Vibrace a strukturální hluk mohou vést ke značným problémům v budovách nebo při práci na strojích. Oba jevy – vibrace i strukturální hluk – můžou být snižovány přímo na zdroji nebo u příjemce. Nejekonomičtější a nejefektivnější je samozřejmě předcházení vzniku vibrací a strukturálního hluku přímo na zdroji samotném. Toto může být provedeno pomocí strojů vykazujících nízký hluk a vibrace nebo návrhem stavebních prvků, které tlumí tyto vibrace. Jestliže není možné předejít vzniku strukturálního hluku u existujícího zdroje chvění (nebo ochránit určitou oblast), musí být zdroj důsledně oddělen od okolních konstrukcí, což se běžně provádí pomocí pružného uložení.
Uložení zdrojů vibrací a strukturálního hluku:
Vzhledem k tomu, že se typ SYLOMERu volí na základě stálého statického zatížení, vychází 3 základní uložení zdrojů:
- celoplošné
- na pásy
- terčové

Pružné uložení staveb
Nové stavby, které mají být ochráněny před nepříjemnými účinky vibrací, jsou projektovány s pružným uložením pomocí SYLOMERu. Nejčastějšími zdroji vibrací nebo strukturálního hluku jsou železnice, podzemní dráhy nebo silniční doprava. Jestliže se v místě stavby předpokládá vyšší hladina vibrací, než je přípustné, musí se provést protihlukové úpravy pomocí trvale pružné izolace. K tomuto účelu je celulární elastomer, jakým je SYLOMER, velice vhodným materiálem. Vždy se preferuje snížení strukturálního hluku u zdroje samotného. Jestliže ale tyto úpravy nejsou provedeny na zdroji hluku resp. vibrací, nebo jsou provedeny v nedostatečné míře, musí být protihlukové úpravy provedeny přímo na objektu. Vzhledem k tomu, že SYLOMER se navrhuje na základě stálého statického zatížení (t/m2), vycházejí 3 základní systémy uložení objektu na trvale pružné podložky SYLOMER.

- celoplošné uložení

Celoplošné uložení má výhodu jednoduché konstrukční metody a risk šíření vibrací je nízký. Pružná separační vrstva je provedena obvykle mezi základovou deskou a železobetonovou deskou, na které leží stavba . Základové konstrukce by měly být co možná nejtužší, aby snížení vibrací bylo co možná nejefektivnější. Strukturální zatížení je roznášeno do celé plochy.

- uložení na pásy SYLOMERu
- uložení bodové

m2

Cena s DPH: 3 025,00 Kč
U zboží zvolte Přidat do oblíbených.
Košík je prázdný.
zboží v e-shopu: 292 e-shop systém banan.cz